Návštěv : 2744

Synthpop \ New wave \ Synth
Praha, Česká republika
 

 

 

Aktualne

 

Základní informace - PHONETIX

Web: www.phonetix.cz

"POSLECHNĚTE SI NAŠI HUDBU A MILUJTE NÁS ČI NENÁVIĎTE. NENECHTE SE PROSTĚ NIKÝM OVLIVŇOVAT A UDĚLEJTE SI ZCELA SAMI SVŮJ NÁZOR."

 

Kapelu založili v listopadu 1991 Marek Minárik, Marek Zajac a Hynek Christian Holubec.

PHONETIX jsou tak mimo jiné  bezpochyby nejdéle nepřetržitě existující českou synthpopovou kapelou.

 

Zatímco Marek Minárik se začal věnovat vědě a stal se největším českým odborníkem ohledně genomu a Marek Zajac si založil vlastní vydavatelství Gemini Publishing Prague  tak Hynek Holubec vytrvale nesl a nese prapor PHONETIX do dnešních dnů.

 

V roce 1994 se k němu přidal klávesista a zároveň manažer Robert Žák.

 

PHONETIX prošel mnohými změnami od typického novoromantismu 80. let, přes world music a dance music k popu na albu Fénix až k dnešní podobě tzv. dark romantismu či dark popu.

Jediné co  se nikdy nezměnilo je přístup kapely v otázce šíření své hudby:

 

KAPELA JIŽ OD SVÉHO ZALOŽENÍ VŽDY A VŠUDE BEZVÝHRADNĚ  PODPOROVALA SVOBODNÉ A BEZPLATNÉ ŠÍŘENÍ SVÉ HUDBY!!!

 

Proto zřejmě slavila velké úspěchy u svých fanoušků, kteří ji například na oplátku v roce 2004 dostali v soutěži Bravo Zlatý Otto na neuvěřitelné 20. místo a například v anketě Český slavík 2006 se kapela dostala až na 86. místo.

To vše  při prakticky nulové podpoře masmédií a  nenávistných kampaních některých kolegů z profesionální hudební branže.

Přesto, že kapela měla poté zajímavé nabídky na vstup do komerčních sfér české hudby, všechny do jedné odmítla a rozhodla se jít svou vlastní cestou.

Kapela má nepřátelský postoj vůči odporným nenažraným velkovydavatelstvím v Česku jež prodávají CD za 350,- Kč při nákladech kolem 40,- Kč (včetně studia) a přitom umělci samotnému zůstane zisk několika haléřů (maximálně korun) z jednoho CD.

Při takovýchto podmínkách je dle kapely lépe nechat svobodně a zdarma stahovat svou hudbu.

O tom, že je to správná cesta svědčí z nedávné doby to, že téměř 100 000 lidí si ZDARMA stáhlo píseň Perfektní láska  a to během pouhých 3 měsíců (listopad 2011 až leden 2012, zdroj:http://mp3s.nadruhou.net/phonetix/perfektni-laska-28015/  ). 

 

Další podobnou kapitolou je postoj skupiny k většině českých politiků. Korupce, nemorálnost, nenažranost, bezohlednost a nekompetentnost prý způsobí jejich smrt. A to možná nejen politickou...

 

 

31.3.2012 VYDALI PHONETIX ZCELA ZDARMA CELÉ SVÉ POSLEDNÍ ALBUM "UPROSTŘED NOCI" VE FORMÁTU ZIP ZDE:

http://www.phonetix.cz/mp3-2012/phonetix_uprostred_noci.zip

ALBUM MŮŽETE TAKÉ STÁHNOUT PÍSEŇ PO PÍSNI VE FORMÁTU MP3 TAKÉ ZDE:

http://www.phonetix.cz/mp3.htm

 

ZA POUHÝCH PRVNÍCH 15 DNÍ SI ALBUM STÁHLO ZE STRÁNEK WWW.PHONETIX.CZ  NEUVĚŘITELNÝCH 1009 LIDÍ!!! A NA MNOHA DALŠÍCH SERVERECH  BYL POČET STAŽENÍ  V ŘÁDECH NĚKOLIKANÁSOBNĚ VĚTŠÍCH, ALE O TOM MOŽNÁ NĚKDY JINDY...

 


© 2019 CzScene.cz - All rights reserved