Návštěv : 2025

Synthpop \ Electro
Brno, Česká republika
 

 

 

Aktualne

 

Základní informace - Mastermind

Web: www.mastermind.cz

Mastermind je...

brněnský future-elektro hudební projekt, který vznikl v roce 2002 a jeho zakládajícím členem je Radim Čáp (Stork) ,který je součástí formace Depressive Disorder. Mastermind je vyjádřením pocitů a odrazem toho, co nám nabízí hudební technologie nového tisíciletí.

Mastermind je mojí hudební záležitostí a maximální životní náplní.
Hraji na klávesové nástroje, komponuji a aranžuji. Vytvářím si i celkový zvukový obraz, tudíž bych se nazval jakýmsi „multialchymistoinstrumentalistou".
Vznik se nedá přesně časově určit, ale příprava od prvních úvah až po jeho skutečný zrod se datuje k podzimu roku 2001.
Ve své podstatě čerpám z nějaké vnitřní potřeby vyjádřit pocity pomocí hudby. Nade vše miluji tuhle alchymistickou záležitost, kdy z mého nitra, kde vzniká nápad, se potom vše přenáší a odráží v hudební myšlence nazvané skladba.
Je v tom něco fascinujícího, panenského a určitá nespecifikovatelná výzva.
Díky technice, která dnes (alespoň pro mě) představuje v umělecké sféře (a zřejmě nejen v ní) obrovskou revoluci a takřka nevyčerpatelnou záležitost, je možné naprosto každý postřeh ventilovat. A přesně o to se snažím.
Pokud si v projektu Mastermind najdete alespoň kousek něčeho, co vás osloví, bude to pro mě jakési zadostiučinění a věc tak dosáhne svého naplnění a smyslu.
A to je zřejmě podstata mého života a existence tady…

Stork

 


© 2019 CzScene.cz - All rights reserved