Návštěv : 1937

Synth \ New wave \ Postpunk
Praha, Česká republika
 

 

 

Základní informace - Magpie

Web: www.facebook.com/magpieofficial

Pražská kapela Magpie vznikla před třemi lety jako one man project jen tak pro radost. Jenže ta radost byla tak velká, že se postupem času z jedné straky staly dvě a pak se rozrostly v regulerní kapelu o čtyřech členech.

Pojmenovali se podle duetu písničkáře Patricka Wolfa a legendární Marianne Faithull z alba The Magic Position. Jejich hudba má nejblíže ke škatulkám synth / electro / pop s tanečními podklady, ovšem s důrazem na výrazné melodické linky a čitelnost. Ačkoliv sami rádi přiznávají, že rádi čerpají z britského new wave, kytarovek i madchesteru, jejich hudba stojí pevnýma nohama v přítomnosti. Jsou to beznadějní romantici a baví je hluk zkreslených kláves i strun.

Mísí se v nich nálady The Cure, zvukomalebnost Sonic Youth i strojová přesnost Depeche Mode. Mezi své vzory, krom zmíněných hudebníků, počítají New Order, Nine Inch Nails, Soft Cell, Kap Bambino, Vive La Fête, Coil nebo Yeah Yeah Yeahs a další. Nechtějí být další statickou kytarovkou nebo abstraktními artisty bez ksichtu ani adorovači pivních dýchánků. Nezpívají česky a nejspíš nebudou, protože je jednoduše zvuk češtiny nebaví.

Své nahrávky si dělají sami a základem je čistě electronický zvuk. Na koncertech ovšem veškeré mrtvé zvuky potlačují a dávají průchod čiré energii živých nástrojů. Pro někoho mohou být Magpie příliš změkčilí, pro někoho naopak elektronicky plastičtí. Ať už se pustí do dalšího písničkaření nebo experimentovat, jejich krédem zůstane "we don't give a fuck" a budou si dělat, co se jim zamane.

Na jaře letošního roku vypustili na svých stránkách EP Sleepwalking. Po sérii demo snímků je to první ucelená kolekce čtyř tracků, kde jeden song plynule přechází v další. EP otevírá instrumentálka Falling Down, Falling Apart a přechází ve výbušnou Sleepwalking. Následuje asi nejmelodičtější song kapely Mother a po něm lehce industrialně taneční Out of Time. Tracky jsou o halucinačních stavech po probdělých nocích, o snění s otevřenýma očima, voodoo, chemických substancích a taky jednoduše o zábavě.

http://www.facebook.com/magpieofficial
http://www.bandzone.cz/magpie
http://magpieofficial.bandcamp.com

 


© 2019 CzScene.cz - All rights reserved