Návštěv : 3137

Wave \ Electronica \ Gothic
Brno, Česká republika
 

 

 

Aktualne

 

Základní informace - Alvaréz Peréz

Web: alvarezperez.com

ALVARÉZ PERÉZ. Kapela, která vznikla v roce 1993 byla od svých počátků postavená na originálním hlasovém projevu zpěvačky Ellen, masivních kytarách a repetitivních, téměř hypnotických rytmech si na nezájem kritiky a publika nikdy nemohla stěžovat. Důkazem toho byla četná vystoupení (např. s Priessnitz) a po vydání debutu „Mare Ingenii“ (1999-Uroboros records) byl několikrát odvysílán videoklip na ČT2. Řada pozitivních ohlasů z domova i ze zahraničí měla za následek první vystoupení v cizině a tak skupina v těsném závěsu po vydání druhé desky „Milovat je umírat“ (2001-vlastním nákladem) absolvovala koncerty v Německu, Švýcarsku i vzdálené španělské Barceloně.

V roce 2003 se dostavily další úspěchy v podobě 13. místa v každoroční soutěži magazínu Sonic Seducer „Battle Of The Bands“ a poté německé minitour čítající pět zastávek. Kapela se rozhodla zúročit své nabyté zkušenosti a proto se do třetice všeho dobrého uzavřela do studia v Bílých Karpatech, aby splodilla CD „Thanatophobia“ (2003-Netopejr). Nahrávka přináší velmi zdařilé kompozice včetně závěrečného remixu skladby „Incarnation“, jehož se na jedničku zhostili pražští elektronici No Name Desire.

Ještě v únoru 2004 A.P. natáčejí další video k písni „Flowers Of The Night“,které i z rozhovorem odvysílala TV Očko.Po podzimním koncertu na gothickem festivalu Dark Side of Moravia odchazí zpěvačka na"mateřskou dovolenou"a kapela si "dává pauzu":D

Na sklonku roku 2006 se kapela vrací na pódia, ale již bez bubeníka Titána, který kapelu během pauzy opustil. Jelikož za něj kapela nenalézá adekvátní náhradu, rozhodla se vrátit zpět k bicímu automatu, jako ve svých počátcích. Úvodní koncert po dvouleté koncertní (nikoli však tvůrčí) pauze si odbyla na Akci "Prague in dark" v pražském MATRIXU, kde měla možnost se mimo jiné osobně setkat, s legendarní kapelou Clan Of Xymox.
2008 Alvaréz Peréz vydali CD"Unmasked" vystoupili na Vawe Gotik Treffen v Lipsku a Independent festu ve Waršavě,a natočili animovaný videoklip k písni Svědomí města.

2010 vystoupení na festivalu "Castle Party" v Polsku.....

Současné složení skupiny:
Ellen Alvaréz (zpěv, baskytara)
Yyan Peréz (kytara, texty,programován
Alex(klávesy)

 


© 2019 CzScene.cz - All rights reserved