Návštěv : 3103

Industrial \ Electronica \ Experimental
Šumperk, Česká republika
 

 

 

Základní informace - Akimbo

Web: www.akimbo.cz

Akimbo je droga. Pokud ji chceš poznat, můžeš ohrozit svůj dosavadní život. Je vysilujícím životabudícím výkřikem do ticha. Je smrtelným ztišením v rámusu života. Vznikla spojením tří doplňujících se a přitom navzájem výlučných elementů H R A.

"Nemáme žádný program, jediným cílem je pozitivní provokace vnímání reality. Hledáme, snažíme se žít, abychom mohli zemřít."

Historie sahá do počátku 80. let, kdy si H a A začínají uvědomovat, že je potřeba rozšířit definici hudby jako takové. Koncem 80. let vystupuje R z grossheilendorfského exilu, vstupuje mezi A a H a na počátku 90. let iniciuje vznik Akimbo. Po roční přípravě v neubautu vystupuje Akimbo 24.6.1993 poprvé na veřejnosti. Dvouleté trvání vystupování v klubech definitivně ukončuje vražedný incident na policii. H R A se zcela vyčerpaní rozhodují raději dále nepokračovat. Koncem roku 2006 se však vystupňují nepřekonatelné abstinenční příznaky. Projekt je vzkříšen a po 14-ti letech skupina realizuje comeback. Co bude dál, nepatří do historie.

Output? Hlavním vyjadřovacím prostředkem zůstává mimohudební a mimoverbální komunikace a manipulace. Jejím nejpodstatnějším prvkem je, kromě vizuální stránky, zvuk. Ten je tvořen pomocí syntezátorů, samplerů, počítačů, kytar, kolejnic, pružin, plechů, sirén, lidského hlasu, náhody a podobně.

Texty jsou většinou hodně intimní. Reagují na konkrétní události, osoby, setkání, životní prožitky, limitní negace pozitivní reality. Pro lepší pochopení nesrozumitelné poezie skupina používá vlastní vynález - transcendentní zkreslovač hlasu. Obsah je pak vnímán spíš podprahově z kontextu daného konkrétní situací. Kromě češtiny se objevují texty v angličtině, němčině, latině, polštině, ruštině, španělštině, francouzštině a švédštině.

Show je sugestivní, multimediální, provokativní, vyčerpávající, otřesná, ...

 


© 2019 CzScene.cz - All rights reserved