Návštěv : 1625

Ambient \ Idm \ Experimental
Prague 3, Česká republika
 

 

 

Aktualne

 

Základní informace - Richard Marshal

Web: www.adzi.cz

Vlastním jménem Richard Maršál,
narodil se v Praze kde žije dodnes se svou  rodinou. V roce 1997 se dostal k elektronické hudbě a hned na to začal s produkcí vlastní hudby. Tehdá neště netušil že elektronická hudba má tolik podžánrů a stylů a tak dělal prostě jen experimentální hudbu, postupem času se dostal k taneční hudbě a hip-hopu a ještě později na to (přelom 2000/2001) se dostal k přes produkci breakbeatu a tekna až k Drum and Bassu. Ale na své začátky okolo ambientu, downtempa a různých jiných i IDM žánrů nikdy nezanevřel. Od roku 1999 se také začal zajímat o DJing a v roce 2000 hrál poprvé jako DJ v klubu a od té doby se tomu tak děje dodnes.

Jako Dj hraje z 80% pouze DnB a Jungle, ovšem začínal na breakbeatu, CZ/SK hip-hopu a taneční muzice všeobecně. Od roku 2009 se jako Dj také venuje chillstepu, ambientu a jiným inteligentním klidným žánrům, ovšem není mnoho hudebních akcí, kde se tato hudba hraje a tak tomuto holduje pouze okrajově a občasně. Dnes (2011/2012) se stále venuje pod pseudonymem ADZi nejen vlastní produkci ale i nadále DJingu i přesto že jeho věk už překročil dvoucifernou číslovku s 3 na začátku :)

V roce 1998 se také založil label FretNoiz Records 98, který byl z pořátku počínem čistě hudebního projektu, ovšem od roku 2002 se to po rozpadu formace uchýlilo spíše k jednočlennému projektu a později (2006) i labelu pod kterým Richard Marshal spolu s dalšími producenty z celého světa tvoří kompilace nezávislé elektronické hudby, a v roce 2011 založil ještě další label AnmaCreedO Records 11 který se zabývá víceméně pouze ambientu, IDM, breaku a klidným chillout releaseům.

Rok 2012 snad nebude posledním rokem lidstva, a tak je spíše v očekávání co rok 2013 přinese nového v hudbě jako takové i u Richarda Marshala jako producenta.

Na kontě má od roku 1997 do nynějška Richard Marshal na 350 skladeb z toho více jak 50 skladeb žánrů okolo IDM, downtempa a ambientu...

 


© 2019 CzScene.cz - All rights reserved